Podsumowanie lutego i marca 2022

Luty i marzec to czas szoku wywołanego wojną w Ukrainie. Śledzenie bieżących doniesień z frontu i sytuacji na granicy skutecznie odciągnęło mnie od prac nad rozwojem projektów biznesowych.

Na szczęście pojawiło się też kilka zleceń w postaci szkoleń i testów socjotechnicznych, dzięki czemu smutne rozważania nad rzeczywistością nie oderwały mnie zupełnie od pracy. Finansowo te dwa miesiące wypadły całkiem nieźle, a to m.in. za sprawą dużej ilości sprzedanych dostępów do mojej platformy szkoleniowej security awareness. Były to jednak dostępy sprzedane przez zaprzyjaźnioną firmę, więc zyskami musiałem się podzielić.

Chociaż bardziej zajmowałem się pracą w firmie, niż nad firmą (a to poważny błąd, o czym mowa była w książce Mit Przedsiębiorczości), udało mi się w tym okresie opublikować kilka tekstów na firmowego bloga OpenSecurity.pl. Spotkały się one ze sporym zainteresowaniem, co biznesowo na pewno przekłada się na wartość w postaci rozpoznawalności marki. Chociaż tyle.

Sprzedaż online

W lutym sprzedaż w sklepie online skoczyła do ponad 2,5 tys. zł. To całkiem miła niespodzianka po raczej słabym styczniu. Ale marzec to znowu spadek poniżej tysiąca. W żaden sposób jednak mnie to nie martwi. W końcu od ponad roku sprzedają się ciągle te same produkty. Powodów do narzekania więc nie mam.

Podróże

Na dalesze wyjazdy nie bardzo mieliśmy czas i ochotę, ale z nadejściem wiosny odwiedziliśmy kilka razy Wielkopolski Park Narodowy. Zdjęcie tytułowe to wieża widokowa na Osowej Górze.