Podsumowanie sierpnia 2021

W sierpniu udajemy się w końcu na długo planowane wakacje. W stylu lekko offroadowym zwiedzamy Rumunię, o czym więcej w dziale „podróże„, we wpisie pt. „Rumunia i offroad 2WD – czy to ma sens?„.

Ze względu na dłuższe planowanie i niepewność wynikającą z trwającej pandemii wyjeżdżamy dopiero w drugim tygodniu sierpnia, a podróż zajmuje nam ostatecznie niecałe 3 tygodnie zamiast planowanego miesiąca. Mimo to jednak konsekwentnie odmawiam wykonywania w sierpniu jakichkolwiek usług aby sprawdzić jak to wpłynie na moje finanse i czy spotka się ze zrozumieniem ze strony klientów. Ćwicząc asertywność (z którą zawsze miałem problem) każę czekać m.in. jednemu z dużych ministerstw i o dziwo spotyka się to ze zrozumieniem. Co z tego wyniknie dalej dowiemy się dopiero we wrześniu 🙂

Sprzedaż online i finanse

Pomimo, iż wszelkie prace przekładałem na wrzesień, sierpień nie był miesiącem o zerowym dochodzie. Po pierwsze nadal spływają pojedyncze zamówienia ze sklepu online, po drugie sprzedałem kolejne 59 dostępów do platformy ze szkoleniami security awareness (NajslabszeOgniwo.pl). Dochód nie był wielki, ale spokojnie pozwoliłby mi na przeżycie miesiąca (wyłączając oczywiście wydatki związane z wakacjami). I muszę przyznać, że taka forma zarabiania zaczyna mi się coraz bardziej podobać. Myślę więc o kolejnych produktach cyfrowych, które chciałbym dostarczyć na jesieni.

Podsumowując, w sierpniu poza wakacjami nie działo się wiele, więc nie ma też za bardzo o czym pisać. Miesiąc ten posłużył mi głównie do ładowania akumulatorów przez wzmożoną aktywnością w miesiącach jesiennych.